Підсумки методичної роботи за 2020-2021 навчальний рік

Дата: 26.05.2021 14:13

У сьогоднішній час, коли освіта України перебуває на шляху реформування важливим моментом освітньої діяльності гімназії є оновлення методів і прийомів навчання. Важливим завданням учителя сьогодні є забезпечення розвитку пізнавальної та творчої активності, формування не тільки предметних компетенцій, а й самоосвітніх.

24 травня відбулося засідання шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу на якому розглядали здобутки за рік, окреслювали майбутні плани та аналізували питання, які потребують доопрацювання. Учні були активними учасниками мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика; Шевченківського тижня та мовно-літерного тижня, історико-правознавчого тижня; долучилися до участі Інтернет-олімпіади освітнього проєкту «На урок», здобувши дипломи ІІІ ступеню із зарубіжної літератури. Учень 7 класу Шутовський Артем став призером (ІІІ місце) обласної Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина - Україна» в номінації «Із батьківської криниці»  з дослідженням на тему «Ялинине райце», керівник А.І.Шутовська. учениця 6 класу Химорода Софія стала призером (ІІІ місце) обласного етапу Всеукраїнської акції «Українська революція: 100 років надії і боротьби» з дослідницькою роботою на тему «Корній Ніщименко: від Побережки до Детройту», керівник О.В.Химорода.

25 травня було проведено підсумкове засідання шкільного  методичного об’єднання вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка. Педагоги підвели підсумки непростого навчального року. Належну увагу вчителі приділяли застосуванню у методичній роботі нових освітніх технологій, які допомагають учневі початкових класів та вихованцеві дитячого садка вміння сприймати інформацію та працювати з нею, розвивати пам’ять, образне мислення та навички дослідницької поведінки. Основним видом діяльності дітей є ігрова, конструктор LEGO  дозволяє учням у формі цікавої гри розвивати уміння генерувати нові ідеї. Учні початкових класів активні учасники шкільних виховних заходів, творчих виставок малюнків та виробів власними руками.

26 травня відбулося підсумкове засідання шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу. Вчителі підсумували досягнення та складності в роботі, визначили майбутні плани. Екологізація освітнього процесу – необхідність сучасного суспільства. Розвиток еконавичок молоді має стати невід’ємною частиною життя людей.  Учні гімназії були активними учасникам конкурсів та акцій, зокрема екочеленджу «Зроби годівничку – врятуй пташину», акції «Бережіть первоцвіти». Колектив «Антивірус» отримав відзнаку в номінації «Відповідальність, енергія, дія» обласного етапу піар-челенджу «Земля – наш спільний дім». Учень 7 класу Левченко Ярослав став призером (ІІІ місце) обласного фото-відео челенджу «В об’єктиві натураліста» за дослідження «Збереження біорізноманіття: бобер річковий», керівник Рашкевич Н.В. Учні активно відзначилися в Інтернет-олімпіаді освітньої платформи «На урок» з математики, фізики та інформатики, здобувши дипломи І та ІІІ ступенів. Проводилися предметні тижні – інженерний тиждень, тиждень природничих наук, тиждень точних наук.

Виховна робота гімназії у 2020-2021 навчальному році сприяла встановленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. Робота педагогічного колективу направлена на створення умов для всебічного розвитку дітей та має кілька важливих напрямків. Національно-патріотичний напрямок виховної роботи – лінійка пам’яті з нагоди Дня Гідності  і Свободи, виховний захід «Без війни, без вини…» присвячений трагедії голодомору 1932-1933 років, змагання  до дня Збройних Сил України, година спілкування до Дня Соборності України, вшанування героїв Крут – виховний захід «Зима, що нас змінила», Круглий стіл з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні та день пам’яті і примирення. Народознавче виховання – флеш-моб «День української хустки», Андріївські вечорниці, вітання Святого Миколая. Екологічне виховання – екочелендж «Зроби годівничку – врятуй пташину», природоохоронні акції «Первоцвіти», «Годівничка», участь в обласному етапі піар-челенджу «Земля – наш спільний дім», заходи до 35-ї річниці трагедії на ЧАЕС, день Землі, День біорізноманіття. Здоров’язбережувальне та привентивне виховання – Олімпійський тиждень, тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, безпека в Інтернеті, захід «Знати сьогодні, щоб жити завтра» до дня боротьби зі СНІДом, Міджнародна кампанія «16 днів проти насилля», соціальний челендж – «Не забирай у себе завтра», день Цивільного захисту. Великий вклад у виховну роботу зроблений учнівським самоврядуванням, об’єднані зусилля педагогічного колективу та учнівського самоврядування  зробили шкільне життя цікавішим та змістовнішим.

Методична робота гімназії позитивно впливає на якість освітнього процесу через впровадження інноваційних методів навчання та підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогічного колективу.