A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Побережківська гімназія
Медвинської сільської ради Київської області

Вітаємо призера обласного етапу Всеукраїнської акції «Українська революція:100 років надії і боротьби»

Дата: 19.02.2021 11:02
Кількість переглядів: 159

Вітаємо Химороду Софію - срібного призера  обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція:100 років надії і боротьби» за напрямом «Українська революція- доба національного державотворення». Тема її дослідницької роботи: «Корній Ніщеменко: від Побережки до Детройта» (керівник О.В.Химорода)

   Доба Української революції подарувала нам яскраві орієнтири – людей, які  були сповнені прагненнями і сподіваннями розбудови української державності, освіти, науки та  культури. Таким був свідок і учасник Української революції Корній (Корнелій) Семенович Ніщеменко, який народився 1893 року в селі Побережка, у   багатодітній родині священника. Навчався в Київській духовній семінарії, згодом у Варшавському університеті, на історико-філологічний факультет Київського університету Св. Володимира. У 1916 році він був мобілізований до Одеської школи прапорщиків. У школі Корній провадить активну просвітницьку роботу. До цих розмов дослухається і керівник школи  М. Омельянович-Павленко. Пізніше він подарував Корнію Ніщеменку свою книгу «Зимовий похід» з присвятою: «Дорогому ученику й учителеві - М. Омельянович-Павленко» 

   Корній Ніщеменко опиняється у вирі революційних перетворень і рішуче стає на захист своєї держави, спочатку, зі зброєю у руках, як воїн, пізніше долучається до розбудови Української держави як член Центральної ради, як дипломат на службі в Міністерстві закордонних справ УНР. Після падіння УНР Корній Семенович змушений був покинути рідні місця і виїхати за кордон, залишаючи собі лишень тугу і спогад про Україну. Однак, і там у вигнанні,  він мріяв бути корисними для України. Корній Ніщеменко працює з великим запалом на  вчительській та викладацькій ниві в українських навчальних закладах від Закарпаття до Детройта з єдиною мрією, аби його знання  були потрібні  для  українців, він мріяв жити для  України.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора