Робота щодо запобігання негативних проявів серед дітей

Дата: 27.04.2023 11:50

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Кожен з нас рівний у своїх правах. Кожен з нас такий самий, але водночас такий різний. Але всі ми маємо
поважати один одного та дружити, навіть якщо ми дуже різні.

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і насмішок.  Допомогти жертві булінгу інколи досить просто. Перше, що ти можеш зробити, - не підтримувати тих, хто знущається. Твоє ставлення має бути таким, щоб ініціатори булінгу відчули, що ти не погоджуєшся з тим, що відбувається. Якщо бачиш, що з когось насміхаються, допоможи йому вийти з цієї ситуації. Люди, яких ображають, часто почуваються самотніми - допоможи їм відчути, що вони не одні.

Не треба соромитися зізнатися у виникненні ситуації булінгу. Найкраще сказати про це дорослим, яким ви довіряєте. Пам’ятайте, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші.

Золоте правило спілкування: «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви».