Робота гуртка "Вокальне мистецтво"
Розкриття творчого потенціалу, який є у кожної дитини – завдання педагога. Музикальність дається людині з народження, потрібно тільки допомогти їй розвинутися. На заняттях вокального гуртка діти дізнаються про те, як за допомогою різних прийомів можна навчитися управляти своїм голосовим апаратом та видобувати необхідні звуки. Заняття проходять в дружній атмосфері, підтримуються ініціативи дітей щодо вибору репертуару. Наполеглива праця кожного учасника гуртка і амбіційне бажання бути кращим допомагає учасникам колективу долати перешкоди, а головне, отримувати задоволення від виступу та отримувати щирі оплески своїх глядачів. Учасники вокального ансамблю є постійними учасниками заходів, які проходять в нашій гімназії. Жодне свято, жодна подія не проходить без їх участі. Юні артисти дарують глядачам гарний настрій, бадьорість та позитивну енергію. Керівник гуртка, вчитель музичного мистецтва Костенко Н.Л. ретельно підбирає репертуар, який можна умовно поділити на концертний та навчальний. В наявному репертуарі є пісні різного спрямування, які стають чудовою базою для відпрацювання різноманітних прийомів ансамблевого співу. Завдання педагога – навчати дітей не лише співати, розвивати свій глос, а й працювати над розвитком дихання, пластики, артистичності, розкутості перед глядачами, прививаються смаки до високого мистецтва, розвиваються музичні здібності…
Чому треба співати та відвідувати заняття по вокалу? Найсуттєвіша і головніша відповідь на це питання — це здоров’я! Хто з батьків не хоче, щоб його дитина була здоровою? А завдяки співу можна зцілювати себе. Давно не є секретом, що лікування тонзиліту, загострення катарів носоглотки і верхніх дихальних шляхів полегшується у дітей, що займаються співом.
Сучасні наукові дослідження свідчать про те, що розвиток музичних здібностей, формування основ музичної культури потрібно починати в шкільному віці. Відсутність повноцінних музичних вмінь у дитинстві з працею приходить згодом. Важливо, щоб вже в ранньому дитинстві поруч з дитиною виявився дорослий, який зміг би розкрити перед ним красу музики, дати можливість її відчути.
Музичний вокальний розвиток надає нічим не замінний вплив на загальний розвиток: формується емоційна сфера, удосконалюється мислення, дитина робиться чутливою до краси в мистецтві і житті. Під час співу покращується робота дихальної, серцево-судинної системи, покращується настрій. Заняття вокалом — це розвиток повноцінної особистості, людини гармонійної, впевненої в собі.