A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Побережківська гімназія
Медвинської сільської ради Київської області

Розстріляний світ

Дата: 27.01.2022 15:29
Кількість переглядів: 99

Голокост - слово, наскрізь просякнуте кров'ю і болем декількох поколінь людей, які колись жили на території України. Знайти сім'ю, якої не торкнулася трагедія, пам'ять яка навіки запечатана в історії нашої країни, складно.

     «Голокост знищив третину євреїв і незліченну кількість представників інших національностей. Він слугуватиме людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», — зазначено у резолюції Генасамблеї ООН «Пам’ять про Голокост». 

    27 січня у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту ми вшановуємо всіх невинно вбитих нацистами людей під час геноциду.

    Для проведення тортур і страти нацисти будували концентраційні табори, найвідомішим з яких вважається Освенцим. Всього під час Голокосту загинуло близько 6 мільйонів євреїв.  

    У гімназії відбулася година пам’яті під назвою: «Пам’ять во спасіння». Вчитель історії Олена Химорода розповіла учням, що масові розстріли євреїв відбувалися і в нашому краї. У селі Медвин 28 вересня 1941  було вбито 194 євреї, які були захоронені на місці розстрілу. Переглянувши документальний фільм «Разом крізь віки», учні дізналися  про масовий розстріл євреїв 11 вересня 1944 р. у селі Ківшовата. За свідченнями, зібраними місцевими дослідниками, було вбито близько 100 людей. Очевидці подій розповідають, що земля ще декілька днів здригалася від конвульсій людей, що вмирали в спільній могилі. Жителі  села Ківшовата на власні кошти встановили на місці поховання пам’ятний знак з написом «Жертвам фашизму єврейської національності від жителів села»

    На жаль, ми не можемо допомогти убитим, але  можемо допомогти живим – тим, хто має про це знати. Пам’ятати. Щоб у всіх нас був один шлях – шлях людини, який усі ми оберемо з глибокою повагою до пам’яті всіх жертв Бабиного Яру, розстріляних у с.Медвин, с.Ківшовата, Голокосту.

Ми всі повинні почути «крик чорнозему» і пам’ятати про це завжди.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора