A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Побережківська гімназія
Медвинської сільської ради Київської області

Поради щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

Дата: 17.02.2025 15:29
Кількість переглядів: 28

Наразі рф вербує неповнолітніх для створення диверсійних дій, обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні. 

Важливо знати  причини, які призводять до того, що ці пропозиції з боку російських спецслужб знаходять відгук саме у підлітків, чому для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років.

  У цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих вчинків. Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.

 Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.

          

Поради щодо недопущення залучення дітей до диверсійної діяльності

 

 Дітям: бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах, встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.

Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцями, одразу повідомляти про таке спілкування батькам, до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.

Уникайте контактів із підозрілими людьми. Навчайтеся розпізнавати маніпуляції.

 

Батькам та педагогічним працівникам: звертати увагу, в яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися у дитини чималі кошти, можливо нові гаджети або речі. Контролювати коло спілкування дитини.

Роз’яснити дітям, що «Легких грошей» не буває, адже протиправний заробіток завжди несе за собою покарання, іноді навіть і позбавлення волі. Вербування несе ризики не тільки для дитини але й для оточуючих. Підтримувати відкриту комунікацію з дитиною. (Відкрита комунікація допомагає вчасно виявити будь-які підозрілі або небезпечні ситуації). Приймати участь у освітніх та психологічних заходах дитини. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора